ARCHEOLOGINIS KOSTIUMAS IR VIRVUČIŲ VIJIMAS SU AKMENUKAIS

Šiandien 3–4 klasių mokiniai buvo pakviesti į įdomų ir linksmą edukacinį užsiėmimą, kuris įkvėpė domėtis senovės istorija. Jo metu geležies amžiaus kostiumu apsirengęs archeologas vaizdžiai ir įtraukiančiai papasakojo apie senovinius drabužius nuo akmens amžiaus iki XVII a. Mokiniai sužinojo ne tik apie siūlus, audinius, papuošalus ir kostiumus, bet ir apie jų gamybos technologijas bei naudojimą įvairiose kultūrose.

Norintys galėjo apsirengti atkurtus senovinius rūbus ir įsiamžinti nuotraukose, patirdami, kaip atrodė gyvenimas prieš šimtus metų. Užsiėmimo kulminacija tapo praktinė veikla – archeologas pamokė, kaip nusivyti vieną archeologinio kostiumo elementą – spalvotą virvutę. Vaikai sužinojo, kad šis būdas buvo paplitęs vikingų laikais.

Dirbdami grupėse ir bendradarbiaudami, mokiniai pasigamino po draugystės apyrankę, kuri ne tik tapo smagiu suvenyru, bet ir priminimu apie šį prasmingą užsiėmimą. Vaikai buvo sužavėti galimybe prisiliesti prie senovės amatų ir įgyti naujų įgūdžių, o užsiėmimo metu įgytos žinios papildė jų supratimą apie istoriją bei amatų tradicijas.

Nuotraukos:
Rita Fabijonavičienė,Laima Laiševcevienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Konsultavimo skyrius
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas