Teisingi sveikos gyvensenos pasirinkimai – mokymasis Ispanijos gamtoje

2023 m. kovo 5–11 dienomis 8 Šiaulių sanatorinės mokyklos mokiniai dalyvavo „Erasmus+“ projekto „Smart Choices for Healthy Lifestyle“ mokymosi veiklose “Instituto de Educación Secundaria José de Mora” mokykloje, Basos mieste Ispanijoje kartu su tarptautiniais partneriais iš Graikijos ir Turkijos.

Tai jau trečiasis projekto dalyvių tarptautinis susitikimas, kurio tema „Mokymasis gamtoje“. Mokymosi veiklų metu buvo siekiama skatinti tarpkultūrinį bendravimą, ugdyti mokinių supratimą apie tai, kokią įtaką jų gerovei daro gamta, ugdyti gamtai draugišką elgesį ir ryšio su gamta sąsajas.

Susitikimo metu, visų partnerių šalių mokiniai pristatė pranešimus tema “Gamtos dovanos”. Dirbdami grupėse gamino inkilėlius paukščiams, kūrė Basos miestelio simbolį naudodami gamtines medžiagas, lankėsi saugomoje ekosistemos teritorijoje Siera Nevados kalnuose. Siekiant atrasti gamtos unikalumą ir grožį, dalyviams buvo parodyti anksčiau čia gyvenusių žmonių būstai urvuose, jų kasdienybė, stiprus ryšys su gamta. Taip pat mokiniai praplėtė žinias apie Ispanijos kultūrinius augalus,jų gydomąsias savybes.

Visi dalyviai sutiko, kad mokymasis gamtoje ir aktyvios fizinės veiklos yra svarbūs sveikos gyvensenos veiksniai, kurie skatina laiką praleisti lauke, suteikia galimybę patirti ramybę ir vidinę harmoniją, teigiamai veikia fizinę ir emocinę sveikatą, todėl būtina išmokti saugoti gamtą, mokytis apie aplinkos apsaugą ir tvarų vystymąsi.

Susitikimo metu mokiniai ne tik sustiprino savo žinias apie žmogaus ir gamtos ryšį, bet ir pažino Ispanijos kultūrą, tradicijas, papročius, nacionalinius šokius ir tradicinius patiekalus. Dalyvaudami orientaciniame komandiniame žaidime Basos mieste bei lankydamiesi Malagos ir Granados miestuose, susipažino su miestų istorija, svarbiausiais ir žymiausiais pastatais, baroko ir renesanso stiliaus architektūra. Dalyviai taip pat turėjo galimybę iš arti gėrėtis vieno iš garsiausių ir žymiausių menininkų - Pablo Pikaso- darbais jo vardu pavadintame muziejuje. Visa tai padėjo susidaryti nuomonę apie praeities įvykius, suvokti kultūrų skirtumus ir įvairovę.

Tarptautinis susitikimas, kuriame dalyvauja projektų komandų nariai iš skirtingų šalių yra puiki proga pasidalinti savo patirtimi ir mokytis iš kitų. Mokymosi veiklų metu ne tik mokiniai, bet ir mokytojai įgijo naujų žinių ir įgūdžių. Projekto dalyviai aptarė klausimus, susijusius su saugumu, tvarumu ir ekologija, kūrė bendrus projektus, kaip prisidėti prie mokymosi gamtoje idėjų plėtros, kokiais metodais ir būdais galima integruoti gamtos elementus į mokymosi procesą, dalinosi geraisiais praktikos pavyzdžiais ir kaip šias idėjas pritaikyti savo šalyse, susipažino su Ispanijos švietimo sistema. Įgytais naujais metodais ir patirtimi kaip integruoti gamtos elementus į mokymosi procesą pasidalins su kolegomis, skatins taikyti savo praktikoje.

Šis projektas finansuojamas Europos Komisijos „Erasmus +“ programos lėšomis.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Konsultavimo skyrius
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas