Šiaulių „Santakos“ ugdymo centro mokytojos dalyvavo „Erasmus+“ mobilume Fuerteventūroje: dalijosi patirtimi ir stiprino tarpkultūrinį bendradarbiavimą

Šiaulių „Santakos“ ugdymo centro mokytojos dalyvavo „Erasmus+“ mobilume Fuerteventūroje: dalijosi patirtimi ir stiprino tarpkultūrinį bendradarbiavimą

Kovo 18–27 dienomis Šiaulių „Santakos“ ugdymo centro plaukimo mokytoja metodininkė Asta Veikutienė ir etikos vyresnioji mokytoja Justė Staponkienė dalyvavo „Erasmus+“ mobilumo programoje Ispanijos Fuerteventūros saloje. Vizito metu pedagogės lankėsi IES Puerto del Rosario mokykloje, kur ne tik gilino profesines žinias, bet ir aktyviai įsitraukė į ugdymo procesą – dalijosi savo patirtimi su užsienio kolegomis bei vedė praktines veiklas mokiniams.

Mokytojos parengė ir vedė net šešiolika integruotų pamokų tema „Fizinės ir emocinės sveikatos svarba“. Pamokos buvo skirtos 14–18 metų mokiniams, kiekvienai klasei – po du užsiėmimus. Užsiėmimų metu buvo taikomi aktyvūs ir interaktyvūs ugdymo metodai, pasitelktos įvairios vizualinės priemonės, siekiant padėti jauniems žmonėms geriau suprasti emocijų pasaulį. Daug dėmesio skirta pagrindinių emocijų atpažinimui, įvardijimui bei jų valdymo strategijoms. Mokiniai dalyvavo ne tik žaidybinėse veiklose, bet ir išbandė atsipalaidavimo bei nusiraminimo pratimus – tai leido jiems geriau suvokti, kaip svarbu rūpintis ne tik kūnu, bet ir emocine savijauta.

Šis mobilumo vizitas buvo vertingas ne tik dėl tiesioginio darbo su mokiniais, bet ir dėl galimybės susipažinti su Ispanijos švietimo sistema, mokyklos struktūra, ugdymo principais. Pedagogės stebėjo kelias fizinio ugdymo pamokas, analizavo mokyklos fizinę bei emocinę aplinką, įtraukųjį ugdymą, bendravo su vietos mokytojais ir administracija, dalijosi įžvalgomis apie Lietuvos švietimo realijas.

Be ugdymo veiklų, viešnagė Fuerteventūroje tapo ir kultūrine patirtimi – pedagogės aplankė salos lankytinas vietas, domėjosi vietos istorija, papročiais, kasdieniu gyvenimu. Šis kontekstas praturtino jų tarpkultūrinę kompetenciją ir suteikė naujų idėjų, kaip integruoti kultūrinį ugdymą į formalų švietimą.

Tokie tarptautiniai projektai kaip „Erasmus+“ mobilumo programa yra nepaprastai svarbūs šiuolaikinėje švietimo sistemoje – jie skatina mokytojų profesinį augimą, įkvepia taikyti naujus metodus, kuria bendradarbiavimo tiltus tarp skirtingų šalių pedagogų ir atveria duris į įvairesnį, įtraukesnį ir sąmoningesnį ugdymą.

Informaciją parengė Asta Veikutienė ir Justė Staponkienė

Autorius:
Justė Staponkienė, Asta Veikutienė

Nuotraukos:
Justė Staponkienė, Asta Veikutienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Konsultavimo skyrius
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas